رهبری کوانتومی به همراه خلاصه کتاب

رایگان

توضیحات

باسمه تعالی

سخن از دنیای پُررمز‌و‌رازِ فیزیک کوانتوم و اثرگذاری آن بر ساحت عقل و اندیشه و تفکر و در یک کلام انقلاب در جهان‌بینی انسان است. فیزیک کوانتوم، پارادایم‌های کلاسیک و غالب فیزیک نیوتونی را دست‌کم در ابعاد بسیار کوچک (زیراتمی‌ها) و بسیار بزرگ به چالش بزرگی کشیده است.

پدیده‌های کوانتومی ابتدایی‌ترین ادراک‌‌های ما از واقعیت را به تأمل و چالش می‌طلبند و موجب می‌شوند مفهوم فلسفی و فیزیکی وجود را دوباره از سر تفکر و تأمل و دقت زیاد مرور کنیم؛ چراکه این مهم، تأثیرهای عمیقی بر شیوۀ رفتار ما در زندگی فردی و سازمانی خواهد گذاشت.

تعمیم اصول و بنیان‌های فیزیک کوانتومی به دانش مدیریت و بهره‌برداری از این پارادایم بنیادین در به‌کارگیری رویکرد نوین به زندگی فردی و سازمانی به‌ویژه مسئله رهبری سرمایه‌های انسانی در سازمان، شایستۀ توجه عمیق است، زیرا عصارۀ دانش فیزیک نوین، متفاوت‌دیدن، متفاوت‌اندیشیدن و متفاوت عمل‌کردن است که دریافت بازخورد متفاوت را نیز به دنبال خواهد داشت.

پارادایم کوانتومی در نیمه دوم قرن بیستم با نامعتبر‌شمردنِ اصل علیّت و بیان اصل عدم‌قطعیت، افق نوین و شگفت‌انگیزی را به روی فطرت حقیقت‌طلبِ انسانی گشود. جهان مرموز، پیچیده و شگفت‌انگیز کوانتومی، در عین پیش‌بینی‌ناپذیری، دارای نظم و هدف مخصوص به خود است. بر مبنای این پارادایم نوین، بیشترِ دانش‌ها مانند علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی و نیز علوم دینی و الهیات دچار دگرگونی و تحول گسترده‌ای شده‌اند.

کتاب رهبری کوانتومی که ویدئوی آن را در اینجا ملاحظه می‌فرمایید، ضمن بیان مقدماتی از ویژگی‌های عمیق و بنیادین پارادایم کوانتومی، مقایسۀ کوتاه اما فراگیری را با پارادایم نیوتونی به‌عنوان پارادایم مکمل و نه رقیب انجام می‌دهد و به تأثیرات عمیق و کاربردی این پارادایم بر علم مدیریت می‌پردازد.

در این ویدئو به مدت نیم ساعت می‌توانید سرفصل‌هایی را که در این زمینه وجود دارد و در کتاب رهبری کوانتومی منتشر شده است از زبان آقای دکتر حمزه پور ببینید.

 

تذکر: خلاصه جامع کتاب و ویدئو با مجوز استاد دوره و مولف کتاب صادر شده است. لطفاً از نشر آن  و البته همه محتواهای ویدرس-در فضای مجازی خودداری کرده و دوستان خود را با لینک زیر به این دوره راهنمایی فرمایید:

پخش و دانلود با کیفیت ۲۴۰
پخش و دانلود با کیفیت ۳۶۰
پخش و دانلود با کیفیت ۴۸۰
پخش و دانلود فایل صوتی
دانلود خلاصه  ۹۴ صفحه‌ای کتاب