دوره آنلاین
7 دانش‌پژوه
هدیه10000 تومان
ثبت‌نام

باسمه تعالی

در برخی از سایت‌ها آموزش قالب وردپرس و افزونه‌های آن به وفور مشاهده می‌شود. اما لازم است که برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا اجرای ایده در فضای مجازی از الف تا یای این موضوع بررسی شود. در این دوره با شما خواهیم بود تا این روند را بررسی کنیم.

بخش 1مروری بر دامنه ها و خرید هاست و سرور
درس 1 رشد و توسعه وردپرس در کشورپیش‌نمایش رایگان

با مراجعه به اینترنت ملاحظه می‌شود که اخیراً استفاده از وردپرس برای فارسی‌زبانان و طراحی سایت به‌وسیله آن رشد چشمگیری داشته است. حتی برخی از وب‌سایت‌های مهم کشور که رتبه خوبی دارند برخی از دامنه‌های فرعی خود را با قالب‌های وردپرس درست کرده‌اند. خوشبختانه اطلاعات زیادی برای پاسخگویی به سؤالات شما در اینترنت وجود دارد. ضرورت استفاده و راه‌اندازی سایت بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

برای استفاده از وردپرس چندین راه می‌توان اقدام نمود:

الف) خرید هاست و دامنه و به‌صورت آنلاین نصب و بروز رسانی وردپرس انجام می‌گیرد.

ب)نصب روی رایانه و آفلاین

روش دوم نصب وردپرس و کار با آن به‌صورت آفلاین (روی رایانه) بوده که پس از پایان می‌توان به‌روش‌هایی که وجود دارد به هاست آنلاین منتقل کرد.

برای انتخاب یک قالب لازم است قبل از آن برخی از پیش‌نمایش‌ها که به‌صورت فارسی و انگلیسی وجود دارد مشاهده گردد. برای انتخاب یک قالب برخی از ملاحظات جدی وجود دارد که از حوصله این آموزش خارج است.

درس 2انواع دامنه‌ها و ثبت دامنه .ir در سایت nic
درس 3موجود بودن یک دامنه و خرید آن از نمایندگی‌هاپیش‌نمایش رایگان

برای اینکه مشخص شود که از قبل یک دامنه ثبت نشده است یا وجود دارد باید به سایت‌هایی که از whois پشتیبانی می‌کنند مراجعه شود.  با توجه به اینکه تعداد زیادی از دامنه‌هایی که مد نظر شماست ممکن است از قبل ثبت شده باشند لذا انتخاب یک دامنه یکی از جدی‌ترین کارهای کسب و کار شماست. برای دامنه لازم است که دقت لازم در انتخاب اسم صورت گیرد.

درس 4خرید هاست، سرورهای مجازی و اختصاصی
بخش 2نکاتی در مورد سرورها و شروع کار با ورد پرس
بخش 3نصب قالب و افزونه و توضیح کامل آن